Visul devenit realitate: Poli Timișoara promovată în Liga 2

BY: stiridinromania.ro In Actualitate, STIRILE ZILEI

Presedintele Consiliului Judetean Timis, Alfred Simonis, a felicitat echipa Poli Timisoara – jucatori, antrenori, corp administrativ si galerie – dupa promovarea in Liga 2 de fotbal. Liderul administratiei judetene a anuntat ca un obiectiv in care nu prea credea nimeni, in urma cu aproape un an, a fost indeplinit.

Alfred Simonis a subliniat ca promovarea echipei Poli Timisoara este un vis devenit realitate, mentionand ca acest moment de bucurie este cu atat mai special cu cat drumul spre acest obiectiv a fost presarat cu momente frumoase, dar si mai putin frumoase. Astfel, se pune accentul pe necesitatea de a analiza atent tot ceea ce s-a intamplat pe parcursul acestei perioade, identificand greselile si imbunatatind aspectele care necesita atentie pentru viitoarea participare in Liga a II-a.

Simonis a transmis felicitari tuturor celor care au crezut in acest proiect, subliniind implicarea jucatorilor, antrenorilor, corpului administrativ si a galeriei Politehnicii. Acesta a mentionat ca sustinerea si pasiunea fanilor au fost un element crucial in parcursul echipei si a subliniat importanta continuarii acestei implicari si in viitor, in vederea consolidarii si succesului echipei.

In concluzie, presedintele Consiliului Judetean Timis a exprimat dorinta ca promovarea Poli Timisoara in Liga 2 sa fie un nou inceput pentru echipa, marcand o noua etapa de crestere si performanta.

Sursa: www.impactpress.ro
Foto: Impactpress.ro

Presedintele Consiliului Judetean Timis, Alfred Simonis, a felicitat echipa Poli Timisoara – jucatori, antrenori, corp administrativ si galerie – dupa promovarea in Liga 2 de fotbal. Liderul administratiei judetene a anuntat ca un obiectiv in care nu prea credea nimeni, in urma cu aproape un an, a fost indeplinit.

Obiectiv indeplinit! De fapt, e mai mult de atat, e un vis devenit realitate pentru ca acum opt luni, cand am pornit pe acest drum in care putini au crezut, visam la aceasta zi.

E un moment de bucurie pentru toti cei care simt alb-violet, avem cu totii dreptul sa sarbatorim promovarea Politehnicii, dar trebuie sa facem si un bilant.

Nu neaparat al rezultatelor, pe acestea le stim, ci al momentelor, fie ele mai mult sau mai putin frumoase, pentru ca au existat ambele. Trebuie sa vedem cum imbunatatim lucrurile, unde am gresit, dar mai ales cum asezam totul pentru Liga a II-a. Despre toate astea vom vorbi zilele urmatoare.

Felicitari tuturor celor care au crezut in acest proiect, jucatorilor, antrenorilor, corpului administrativ, dar si galeriei Politehnicii care la fiecare meci ne-a aratat de ce la Timisoara se iubeste, nu se discuta.

Fie sa renasca!”

(C.R.)



Acest articol a fost scris de inteligență artificială Chat GPT, unele date pot fi incorecte. Pentru stirea originala, verificati sursa: Link catre sursa

 În plus, ar putea să-ți placă
Loading RSS Feed

Recomandari STIRIdinROMANIA.ro

Revizie la fântânile de alimentare cu apă din municipiu

Mai multe fântâni din Lugoj, închise temporar pentru igienizare

Aquatim, operatorul regional de distribuție a apei, a demarat astăzi, 15 iunie, o amplă operațiune de dezinfecție și...

Read More...

Consilierii discuta suplimentarea locurilor in programele “Scoala de Vara” si “Gradinita de Vacanta” din Sectorul 1

Vacanța de vară aduce, pentru mulți părinți, provocarea de a găsi un program sigur și util pentru copii. Pentru...

Read More...
O ploaie a fost suficientă. Vasluienii au văzut cât valorează noile stații de autobuz ale Primăriei – stiriest.ro

Impactul unei singure ploi asupra noilor stații de autobuz din Vaslui

Vasluienii au avut parte de o surpriză neplăcută atunci când au încercat să se adăpostească în noile stații...

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

CAPTCHA ImageChange Image

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mobile Sliding Menu

stiri & ziare online