Gândul zilei de 21.07.2025

BY: Iordachita Gabriela In Actualitate, Articole, Lumea Tarei

Într-o Românie binecuvântată de Dumnezeu cu o natură în care râurile curg peste tot întinsul ei, iar fântânile sunt pline de apă, a ajuns să fie o povară să ne udăm culturile. Cu inflația ce macină puterea de cumpărare și cu TVA-ul crescut la cele mai elementare produse, acum mai trebuie să scoatem bani din buzunar și pentru fiecare strop de apă tras din natură, ca și cum furăm din propriul nostru pământ, care este un bun public.

Românii se simt umiliți de un sistem care este tot mai departe de realitățile vieții, ale satului și ale muncii cinstite.

Împovărați de biruri, ignorați de cei care ar trebui să ne susțină, mulți dintre noi ajung să nu mai aibă aproape din ce trăi.

Cât mai poate duce acest popor?

Autor: Ph.D. Gabriela-Violeta IORDĂCHIȚĂ

Pentru consiliere psihologică online accesați: www.cabinetonline.ro

 În plus, ar putea să-ți placă
Loading RSS Feed

Recomandari STIRIdinROMANIA.ro

Vizita Comisiei Europene la Stația de Tratare a Apei Bega – O modernizare esențială pentru vestul țării

În această săptămână, Stația de Tratare a Apei Bega din Timișoara a fost vizitată de reprezentanți ai Comisiei Europene,...

Read More...

Atenție, culegerea florilor din parcuri este un furt!

Rondurile si spatiile verzi din Timisoara sunt tot mai des golite de plante peste noapte, iar Primaria atrage atentia...

Read More...

Reabilitare finalizată pe DJ 682: o victorie a cetățenilor

Lucrările de reabilitare a DJ 682, pe sectorul cuprins între orașul Făget și limita cu județul Arad, se află...

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

CAPTCHA ImageChange Image

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mobile Sliding Menu

stiri & ziare online