Victorie categorica a echipei de volei feminin din Lugoj

BY: stiridinromania.ro In Actualitate, STIRILE ZILEI
Victorie sub comanda lui Grbic! CSM Lugoj câștigă în deplasare, 3-0 cu Argeș Volei Pitești

Echipa de volei feminin a Lugojului a obținut o nouă victorie în cadrul campionatului național, Divizia A1, învingând pe teren propriu FC Argeș Volei Pitești cu scorul de 3-0. Partida s-a desfășurat la Sala Sporturilor Trivale, iar sportivele noastre au dominat întregul meci, reușind să obțină 10 puncte direct din serviciu.

Victoria a fost obținută sub comanda secundului Dragan Grbic, în absența principalului Ugljesa Segrt, plecat în Serbia pentru investigații medicale. Acest rezultat aduce puncte importante pentru clasamentul echipei CSM Lugoj și le pregătește pentru următoarele meciuri cu Dinamo și Brașov.

În topul marcatoarelor echipei noastre se remarcă Tamara Miljevc cu 11 puncte, urmată de Mina Dragovic și Yelennis Diaz Cairo, ambele cu câte 10 puncte. De la gazde, cea mai eficientă jucătoare a fost Carmela Mussip-Mursuli, cu 16 puncte marcate.

După această victorie, Lugojul se află temporar pe locul IV în clasamentul primei divizii naționale, la egalitate de puncte cu Corona Brașov. Echipa continuă să ofere spectacol și rezultate bune în competițiile interne, consolidându-și poziția în elita voleiului feminin românesc.

Sursa si Foto: redesteptarea.ro

După parcursul remarcabil în actuala ediție a CEV Challenge Cup, încheiată cu cinci victorii și o înfrângere, echipa de volei feminin a Lugojului reintră în ”rutina” campionatului național, Divizia A1.

Sâmbătă, 14 decembrie, de la ora 16, la Sala Sporturilor Trivale, CSM a întâlnit în deplasare FC Argeș Volei Pitești. După o oră și 12 minute de joc, scorul final a dat câștig de cauză sportivelor noastre, care s-au impus cu 3-0 (25-14, 25-20, 25-22).

A fost o victorie obținută sub comanda secundului Dragan Grbic.

” Victorie scurtă la Pitești, 3-0 în fața celor de la Argeș Volei. A fost 3-0, 25-14, 25-20, 25-22, în absența principalului Ugljesa Segrt, plecat în Serbia pentru o serie de investigații medicale. Un meci condus de Dragan Grbic, de la care luăm punctele pentru clasament și jocul pentru a pregăti întâlnirile de miercuri și sâmbătă, cu Dinamo și Brașov”, au transmis reprezentanții clubului CSM Lugoj.

A fost o partidă dominată de fetele noastre, care au reușit 10 puncte direct din serviciu. În topul marcatoarelor CSML, Tamara Miljevc s-a remarcat cu 11p., urmată de Mina Dragovic și Yelennis Diaz Cairo, cu câte 10 puncte, Ariana Pîrv, cu 8p., Georgiana Popa și Marija Miljevic, câte 6 și Yensy Kindelan, 2p. De la gazde, cele mai multe puncte, 16, le-a reușit Carmela Mussip – Mursuli.

După această victorie scontată, Lugojul ocupă temporar locul IV în clasamentul primei divizii naționale, la egalitate de puncte cu Corona Brașov.

 



Acest articol a fost scris de inteligență artificială chat GPT, unele date pot fi incorecte. Pentru stirea originala, verificati sursa: Link catre sursa

 În plus, ar putea să-ți placă
Loading RSS Feed

Recomandari STIRIdinROMANIA.ro

Vizita Comisiei Europene la Stația de Tratare a Apei Bega – O modernizare esențială pentru vestul țării

În această săptămână, Stația de Tratare a Apei Bega din Timișoara a fost vizitată de reprezentanți ai Comisiei Europene,...

Read More...

Atenție, culegerea florilor din parcuri este un furt!

Rondurile si spatiile verzi din Timisoara sunt tot mai des golite de plante peste noapte, iar Primaria atrage atentia...

Read More...

Reabilitare finalizată pe DJ 682: o victorie a cetățenilor

Lucrările de reabilitare a DJ 682, pe sectorul cuprins între orașul Făget și limita cu județul Arad, se află...

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

CAPTCHA ImageChange Image

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mobile Sliding Menu

stiri & ziare online