Trei adolescenți au fost arestați după ce au „furat lebăda prețuită, apoi au ucis-o și au mâncat-o” | Știri din SUA

BY: stiridinromania.ro In Actualitate, Magazin
Faye with two of her cygnets before her tragic disappearance. Pic: AP

Trei adolescenți au fost arestați după ce au furat un lebăd prețios în statul New York și l-au mâncat. Mama lebedă a fost gătită și consumată de unul dintre suspecți. Cei patru pui de lebădă vor fi îngrijiți și eliberați în câteva săptămâni. Lebedele mute nu sunt specii native din America de Nord și sunt considerate invazive de oficialii de protecție a animalelor. Manlius este cunoscut pentru lebedele sale și are un sigiliu cu un lebăd pe site-ul său.

Informatia a fost publicata pentru prima data de news.sky.com

Sursa si foto: Click aici

 În plus, ar putea să-ți placă
Loading RSS Feed

Recomandari STIRIdinROMANIA.ro

Vizita Comisiei Europene la Stația de Tratare a Apei Bega – O modernizare esențială pentru vestul țării

În această săptămână, Stația de Tratare a Apei Bega din Timișoara a fost vizitată de reprezentanți ai Comisiei Europene,...

Read More...

Atenție, culegerea florilor din parcuri este un furt!

Rondurile si spatiile verzi din Timisoara sunt tot mai des golite de plante peste noapte, iar Primaria atrage atentia...

Read More...

Reabilitare finalizată pe DJ 682: o victorie a cetățenilor

Lucrările de reabilitare a DJ 682, pe sectorul cuprins între orașul Făget și limita cu județul Arad, se află...

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

CAPTCHA ImageChange Image

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Mobile Sliding Menu

stiri & ziare online